18.11. 2017 sa, ako i v iných divadlách po celom Slovensku, uskutoční v Divadle Lab NOC DIVADIEL. Program sa začína o 16:00, vo všetkých hracích priestoroch Divadelnej fakulty.

Hlavný program Noci divadiel: 

16:00 Juraj Váh: Ticho (Štúdio Kaplnka)

16:30 Adalmína (rozprávka) DF VŠMU

18:00 David Mamet: Sexuálna perverzita v Chicagu (Štúdio Burkovňa)

20:00 Roal Dahl: Nonsense (Divadlo Lab)

23:30 Oscar Wilde: Je dôležité mať Filipa (Divadlo Lab)


Sprievodný program Noci divadiel: 

16:00-19:00  Tvorivé dielne pre deti (Katedra bábkarskej tvorby)

Tvorivé dielne pre najmenších osobne so samotnou Alicou z ríše nekonočna a zázrakov.

16:00-23:00  Teatrologické hry

Dokážeta v našej Krajine nekonočna a zázrakov uniknúť za ďalšími divadelnými zážitkami? Príďte si overiť vašu vynaliezavosť a zistite o divadle, čo ste nevedeli.

17:00-17:40  Workshop divadelných doc.Barbora Zamišková, ArtD

Workshop pre malých aj veľkých, ktorý nám odhalí tajomstvo bábok s ktorými sa stretávame na javisku. Ako sa hýbu? Kto im dáva hlas aj dušu?

17:00-22:00  Divadelný Geocashing

Vyberte sa s nami na dobrodružnú cestu v Krajine nekonočna a zázrakov. Spoznajte zaujimáve aj tajomné miesta divadla a jeho osobností a nechajte sa prekvapiť kam Vás cesta nakoniec dovedie.

18:00 – 19:00  Workshop Feldenkraisová metóda Mgr. Miroslava Kovářová, ArtD.

Táto metóda pomáha porozumieť tomu, ako funguje naše telo, umožňuje zbaviť sa nechcených zlozvykov, stimuluje individuálne zručnosti a tvorivé schopnosti. Cvičenia majú relaxačný účinok, umožňujú voľnejší a ľahší pohyb a zároveň zlepšujú koncentráciu. Metóda je vhodná pre každého bez rozdielu veku, kondície či hmotnosti. Profitovať z nej môžu hudobníci, herci, tanečníci ale aj tí, ktorým záleží na zlepšení organizácie svojho tela, či zdravej relaxácii.

19:00 – 20:00  Bodkobranie

Vyhlásenie výsledkov Celoštátneho finále Braillovskej olympiády 2017. Súčasťou programu bude scénické čítanie, ktorého aktérmi budú najrýchlejší čitatelia Braillovho písma na Slovensku a študenti VŠMU.

21:30 – 22:30  Autor na javisko!

Projekt sa snaží priniesť možnosť mladým autorom realizovať svoje texty. Inscenovanie sa bude niesť v duchu odhaľovania procesu tvorby rozhlasovej hry. Okrem teoretickejších pasáží, kde sa divák bude môcť oboznámiť s tým, ako vzniká text, pracuje sa s témou, obsadzujú sa herci, ako sa nahráva v štúdiu, rôzne pripomienky a nápady zvukára a režiséra, bude môcť vidieť a vypočuť si jednotlivé ukážky autorských prác vo forme rozhlasových minihier.

22:45-23:00  Viva píše klišé

Viva píše klišé, ktoré vraj žijeme všetci. Zasmejete sa a možno aj zamyslíte.

16:00 – 23:00  Stánok divadelných štúdií (Katedra divadelných štúdií)

Stánok odprezentuje študentský časopis Reflektor a literatúru zameranú na divadlo.

Všetky body sprievodného programu sa uskutočnia na Divadelnej fakulte VŠMU, na Svoradovej ulici č. 4.

Vstup na všetky predstavenia je voľný. Miesto si môžete rezervovať na stránke Divadla Lab alebo cez rezervacie@divadlolab.sk