KDM Alumni talk #2 / 11. 4. 2019

Čomu sa venujú absolventi Katedry divadelného manažmentu po škole? To sa môžete dozvedieť priamo od nich na stretnutiach KDM Alumni talk v Štúdiu Kaplnka.

 

V minulý štvrtok odštartovala séria inšpiratívnych diskusií KDM Alumni talks na Vysokej škole múzických umení v Bratislave. Alumni talks predstavujú absolventov Katedry divadelného manažmentu, ako jedného z možných odborov štúdia na VŠMU. Hovoria o kariérnych, ale aj osobných životoch bývalých študentov a odhaľujú svet úspešných mladých ľudí z kultúrneho prostredia.

Prvá edícia Alumni talks patrila absolventovi divadelného manažmentu – Matejovi Chudícovi. Mateja väčšina ľudí pozná ako „hlavu produkcie“ multižánrového festivalu Grape, ale stojí aj za projektami ako sú Urban Market, alebo Dni architektúry. Matej na diskusii prezradil, aké boli jeho študentské časy, prvé vydarené aj menej vydarené projekty a aj to, že za jeho najväčší úspech považuje to, že robí v živote to, čo vždy chcel.

Ďalším inšpiratívnym hosťom Alumni talks bude Ľubica Fandl Drangová. Ľubka je absolventkou divadelného manažmentu. Počas svojho štúdia objavila čaro prepájania umenia s vedou a technológiami a od tohto smeru neupustila dodnes. Ľubka stojí za organizáciou Bratislava Game Jam a je zakladateľkou neziskovej organizácie Mladý pes, ktoré sa venuje interaktívnemu grafickému dizajnu a momentálne tiež pracuje v SNM – Historickom múzeu na oddelení propagácie.

Ak sa chcete dozvedieť viac o prepájaní umenia a IT, ale aj o tom, ako založiť a udržať životaschopnosť občianskeho združenia, určite nepremeškajte neformálne stretnutie s Ľubkou. Diskusia sa uskutoční už vo štvrtok, 11. 4. 2019 o 18:00 v štúdiu Kaplnka na Ventúrskej ulici (v budove VŠMU). Vstup na podujatie je voľný.

Viac informácií:
Barbora Kneblová
kneblovab@gmail.com

By | apríl 10th, 2019|
X